Aktuality

Pitztal II.

Listopad 2023 - Druhý lyžařský výjezd na ledovec Pitztal sezony 2023/24 byl na sníh o hodně štědřejší, než ten říjnový. Sněžilo celý týden před naším příjezdem i celý tréninkový týden. Nakonec jsme si ale užili jak prašánek, tak trénink v branách. Celý tým od nejmenších myšáků po starší žáky makal jak šroubky a jízdy podle toho vypadali. Pýcha.

Pitztal I.

Říjen 2023 - Na první výjezd na ledovec v nové sezoně jsme si museli počkat až do konce října a ani tak sněhu nebylo na rozdávání. Letošní nepřízeň počasí jsme ale nahradili pilným tréninkem a z kempu jsme vytěžili, co šlo. Inspirací byly dětem světové reprezentační teamy s jezdci jako Henrik Kristoferssen nebo Katharina Liensberger, kteří na Pitztalských svazích trénovali spou s námi. 

Nová posila do týmu!

Září 2023 - Od nové sezonny začal Skiklub spolupracovat s naší bývalou svěřenkyní a kamarádkou, fyioterapeutkou Šárkou Chroustovou. Vítáme Tě zpět! Přehled Šárčiných zkušeností a způsob, jak se s ní spojit, najdete pod fotkou.

Ahoj, jmenuji se Šárka Chroustová. Jsem sportovní fyzioterapeutka a pracuji v Židenicích ve Strange Training. Mám zkušenosti z alpských disciplín jako závodník i jako fyzioterapeut.

Na podzim 2022 jsem působila jako fyzioterapeutka u českého juniorského reprezentačního výběru v alpských disciplínách. Jako fyzioterapeutka jsem byla také součástí týmu na Univerziádě v Lake Placid. Poslední dva roky spolupracuji se závodníky z Race Center Benni Raich (Rakousko). Letní praxe v letech 2021 a 2022 jsem strávila pod vedením fyzioterapeutů působících v rakouské sjezdařské reprezentaci.

S čím Vám můžu například pomoci:

    • akutní zranění či bolest

    • opakovaná zranění

    • skolióza a vadné držení těla

    • plochá noha a vbočený palec

    • naučení kontroly zvýšeného rozsahu pohybu v kloubech (hypermobility)

    • minimalizace rizika zranění a kompenzace sportovního zatížení

    • testování kondičních schopností pomocí objektivních přístrojů

Je možné se ke mně objednat každou středu od 14 do 20 hod nebo čtvrtek od 7 do 16 hod. Vstupní vyšetření trvá 70-90 minut a jedná se o komplexní diagnostiku daného problému. Další terapie jsou na 60 minut. Pro objednání jděte na ODKAZ a vyberte jméno Šárka Chroustová nebo mě kontaktujte na čísle +420 602 820 266.

Letní Kouty

Srpen 2023 - Soustředění v Koutech bylo i letos skvělé! Inliny, trampolíny, bike-traily a horská cyklistika korunovaná výjezdem na Praděd a Červenohorské sedlo. Poctivá série časovek na kole ukázala týdenní progres a donutila děcka sáhnout si opravdu hluboko. I přes deštivé dny se podařilo stihnout vše naplánované, odjeli jsme spokojení a těšíme se na další kemp. Tentokrát už na sněhu! <3

Hala Neuss

Srpen 2023 - Právě jsme se vrátili z prvního tréninku na lyžích v hale a zakusili zimu v létě. Připomněli jsme si krásy lyžařských oblouků a práci na technice. Trénink náročný, ale děti to zvládly skvěle a bezva parta makala jako šroubek. I na zábavu zbyl čas a tak jsme rádi, že se kemp vydařil a něco nového jsme se naučili s úsměvem na rtu :)

Komáří louka

Červenec 2023 – Pro konání druhého letního soustřeďka jsme objevili novou destinaci v jižních Čechách. Byla to fajn změna - rybník, velká travnatá plocha, super kopec na kolečkáče, prostě paráda. Děti poctivě makaly, tak doufáme, že se jim to v sezóně vrátí. Celotáborová hra "Boj o přežití" dopadla dobře, všichni přežili, jen někteří aktivní rodiče musí být příště opatrnější.

Chorvatsko

Červen 2023 - Na tradičním předprázdninovém soustředění na ostrově Pag nás letos trošku omezil silný vítr a vlny. Skoro dva dny jsme nelyžovali, ale o to více jsme se věnovali kondičce, běhání po pobřeží, plavání a soutěžím.

 

Zakončení sezony

Červen 2023 - V pátek jsme v Lanovém centru na Lesné zakončili sezónu. Jako vždy nás trošku vystrašil déšť, ale než se děti oblékly do úvazků, objevilo se sluníčko a všichni si to užili. Děti na lanech a rodiče s plzničkou a stejky od Pepy. Vše jsme zakončili vyhlášením nejlepších závodníků sezóny, Ročenkami a letos se děti těšili ze skiklubáckých tepláků. Ať žije sezóna 2023/24!

Jarní Pitztaly

Květen 2023 - Na jarní prázdniny i dubnový Pitztál jsme se posunuli blíže k ledovci do Tieflehneru a vyzkoušeli nový hotel Tieflehner Hof. Změna byla skvělá, využili jsme wellness, pinec a ocenili velkou lyžárnu na servis lyží. Pitztálník nás podržel a oba dva týdny se makalo za pěkného počasí. Na březnovém Pitztále jsme si užili prašánek, bohužel na brány to moc nebylo.

Hodnocení sezony 2022/23

Duben 2023 - Začátek sezóny takřka beze sněhu, ale Stupava fungovala, tak bylo na čem trénovat. Některé žákovské závody se odkládaly nebo rušily. Seriálu Madeja cup pro předžáky se to vyhnulo a děti odjely celý sérii, ve které jsme v kategorii družstev obsadili druhé místo.

Naši žáci úspěšně reprezentovali JMK kraj na Dětské olympiádě a během února a března se snažili dohnat to, co se v lednu zrušilo. Velký skok vpřed udělala Natka Kyánková, která jezdila do 15 místa v ml. žácích a z kluků se lyžařsky výkonnostně posunul Mates Kovář. Konce sezóny byl velmi náročný a velká pochvala patří všem, kteří to v pohodě dali a to i trenéři, kteří od února vystřídali Jarka, díky.

Pitztal - zase na sněhu

Září 2022 - První trénink na přírodním sněhu na Pitztale nám vyšel. Krásné počasí a dobrá pista nám dovolila perfektní trénink techniky. Trénovali žáci a předžáci a bylo to super. O hladové žaludky se tentokrát starali tatínci, kteří také ukázali, že umí.

Trénujeme v Koutech

Srpen 2022 - V Koutech opět hlavně kolo, traily a sjezdy tříbily sjezdařské dovednosti, ale došlo i na kopečky. Super trampoliny a hlavně pěkné a teplé počasí podpořilo kvalitní trénink.

Slalomový trénink v Neuss

Srpen 2022 - Letos nás v hale Neuss překvapila tvrdá, ledová pista. Děti s ní bojovaly první den a pak super trénink, moc jim to na ledě šlo. Pro trenéry to byla šichta, po každém tréninku  brousili 20 párů lyží, takže i pro nás tvrdý trénink


Šafránkův mlýn

Červenec 2022 - Kondička , kola, bazén, hry a hlavně dobrá nálada a intenzivní trénink všech kategorií. Letos opět brody, které se dětem moc líbily


Soustředění v Chorvatsku

Červen 2022 - Super soustředění, opět na Pagu ve Stare Novalje. Sluníčko. teplé moře, spousta kondičky a hlavně každý den vodní lyže, Skvělý doplněk tréninku a relaxace, Loučili se Adam. Lucka K a   Lucka O před vstupem do juniorské kategorie. Bylo to moc fajn.


Zakončení sezony 21 - 22

Červen 2022 - V lanáči na Lesné proběhlo skiklubácké zakončení sezony. Sešly se děti všech kategorií, nechyběli rodiče a trenéři. Samozřejmě i náš kuchař Pepa s občerstvením. Děti si zasportovaly, rodiče pokecali, rozloučili jsme se s trenérem Tomem, který začal právničit, předali krásné mikiny a ročenky a pomalu se začínáme  chystat na novou sezonu


Juniorský tým

Pod trenérskou taktovkou Viktora odzávodili junioři celkem vydařenou sezonu. Stálicemi byli Adam s Oskarem, Adam získal medaili na MČR mezi dospěláky i juniory, Oskar byl čtvrtý ve slalomu mezi dospělými. Se zraněním se potýkala Terka a Mattia, velmi dobré výsledky zajela Vendy, zkušenosti mezi dospělými získávala Anet a Robin. Vrcholem pro Vendy a Oskara byla reprezentace na Evropské olympiádě mládeže ve Finsku. Skiklubácká juniorská základna opět vyhrála pro Kometu Český pohár dospělých.  Po Viktorovi přebírá do další sezony juniorský tým Tomáš a přicházejí noví závodníci Adamové N+K, Lucky O+ K, Melissa, Standa, Alex, Katrin.


Jarní Pitztaly

Jaro 2022 - Letos na jaře jsme stihli s dětmi dva Pitztaly, jeden o jarasích v březnu a druhý na konci dubna. Jako vždy nám vyšlo počasí a skvělé sněhové podmínky. To se projevilo na velmi kvalitním tréninku a množství naježděných bran a kilometrů. Zahájili jsme již přípravu na novou sezonu a doufáme, že bude stejně úspěšná jak ta letošní.


Předžáci + přípravka končí sezónu se ctí

Během sezóny bojovali děti na více frontách, ti nejlepší jezdili na zkušenou na kvalitní sjezdovky do Čech. A i když podmínky k tréninku nemáme srovnatelné s horaly z Krkonoš, přesto nebyli žádný béčka. Kluci z přípravky nás mile překvapili. Gabča Chodák byl v celkovém pořadí 11 a Martin Cimmer se umístil v první dvacítce. Předžáci Davča Očkay a Monča Klegová obsadili ne svých kategoriích 15. místo.

Madeja cup jsme díky jarním prázdninám neabsolvovali celý. Ale přesto jsme v soutěži družstev vybojovali druhé místo. V jednotlivcích se skvěle umísti v předžácích na 8.místě Lukáš Pávek a Monča Klegová a Sofča Suchomelová byly v první dvacítce. Obdobně se umístili i kluci z přípravky. Gabča Chodák byl dvanáctý, Mates Koutný čtrnáctý a Martin Cimmer skončil na 18.místě. Stelča Nekudová v celkovém hodnocení vybojovala krásné 9.

Ale naděje nám vyrostly i v kategorii těch nejmenších. V Poháru Vysočiny se v celkovém pořadí umístila Klárka Zatloukalová na 10. místě a Sofie Havelková byla patnáctá. Skvěle zabojoval také Samík Chodák na 8.místě a Kubík Koutný byl šestnáctý.

  


  Mistrovství republiky žáků 22

Letošní MČR po roční odmlce se konalo na přelomu února a března ve středisku Bílá v Beskydech. Naše děti předvedly skvělé výkony, ale měly i pořádnou porci smůly. S bilancí 3 zlaté a 1 stříbrná medaile jsme patřili mezi tři nejlepší týmy. Standa Kovář se stal mistrem republiky v GS a vyřazovacím závodě, v SG získal stříbro. Obrovskou smůlu měl ve slalomu, kde po ho jasném vítězství v 1. kole zradil materiál na slalomce a závod nedojel. Mistrem ČR ve slalomu ml. žáků se stal skvělý Mates Gross, jenž měl také smůlu ve v 2. kole medailově rozjetého obřáku. Kalich hořkosti vypila do dna Kaťas Kudělásková, které jela na medaili ve vyřazovacím závodě, ale cestu jí ukončila závodnice před ní, která zůstala po pádu v trati. Smůlu měla i Linda Wechslerová, která si po pádu ve finalové jízdě vyřazováku skončila na šití v nemocnici. Pochvala patří Klárce Pinkové, která na MČR jezdila v životní formě.

    

  RKZ  Pec pod Sněžkou

Závody v Peci tradičně provází špatné počasí, opět pršelo a bylo měkko. Obřák nám moc nevyšel v desítce byl Standa, Mates a Kaťas. Ve slalomu již to bylo podstatně lepší, Standa vyhrál, Mates byl ruhý a Lucka Krčka jedenáctá. A vyřazovák byl zrušen kvůli odměku.

Předžáci a přípravka bojovali v Peci a Karlově  

První víkend v únoru si to rozdali ti nejlepší z předžáků a přípravky s Krkonošáky v Peci. Zajeli skvělé výsledky, napříč tomu, že nám Krakonoš ukázal, jak to vypadá, když se zlobí. Davča Očkay a Gabča Chodák byli v obřáku čtvrtí a Monča Klegová šestá. Gabča Chodák další den dosáhl na třetí místo ve vyřazováku. Ale i ostatní se za své časy nemuseli stydět. A na kyselince zdolali rekord- 8 dětí na jedné kouli.

V Karlově se také bojovalo ze všech sil. V rámci Madaje cupu i Jesenického poháru. Stell předvedla vyrovnaný výkon a umístila se 3x na čtvrtém místě, v Jesenickém poháru vyhrál ve své kategorii Samík Chodá, třetí byl Kuba Koutný a další skončili v první desítce. Večer měly děti ještě dost sil, aby šli děti s lavinovými pípáky zachraňovat skřítka Zmrzlíka.
               RKZ Karolinka

Ve druhém republikovém měření sil v sezoně nám chyběl nemocný Standa Kovář. Jako by se jeho neúčast podepsala na slalomovém výbuchu celého týmu, který slalom na Karolince byť v těžkých podmínkách, kromě mladších žákyň nezvládl. Druhý den v obřáku jsme byli již lepší, Kaťas 3. Mates 7. Lucka Č. 16. I přes nepřesvědčivé výsledky jsme v soutěži týmů těsně čtvrtí.TOPOLINO 22 ALPECIMBRA

Kaťas a Standa se  zúčastnili neoficiálního mistrovství světa žáků ve sjezdovém lyžování v italské Folgarii. V obrovské konkurenci se jim povedli obří slalomy kde se umístili na 23. a  19. místě. Byla to obrovská zkušenost  a srovnání s nejlepšími závodníky zejména z alpských zemí.

Druhá část týmu bojovala ve stejnou dobu ve slalomech v Jeseníkách. V Petříkově 2 x vyhrál Mates Gross a jeden slalom Lucka Krčková


Předžáci opět po roce závodí

Hurá, po loňském roce bez závodů a takřka bez tréninku začíná závodní sezóna i pro předžáky , přípravku a Myšáky. Hned začátkem ledna závody i na Annabergu, slunce, tvrdá pista a mráz  Kluci dobrá forma a v první desítce skončí v jedné sekundě Davča, Vítek a další kluci předžáci.

Další týden na závodech v Černém dole jedou vyzkoušet soupeře z Čech jen ti nejlepší. Skvěle zajel Gabča Chodák v přípravce a také Sofie Suchomelová svým 6. místem příjemně překvapila.

Na závodech v Koutech, si velmi dobře vedl Matěj Kovář, který byl třetí a osmý. Ostatní kluci se umístili v první patnáctce s minimálním časovým rozdílem. Skvělý byl také Gabča Chodák se Stelou Nekudovou z přípravky.

Na Dolní Moravu jsme se těšili, je to trať kterou umíme. A sobotní závod to potvrdil. Druhé místo si vybojoval Mates Kovář, super byli kluci z přípravky- 2.místo Gabča a Martin Cimmer hned v závěsu za ním  třetí.  Monča Klegová a Stela Nekudová se umístily na místě šestém.

V Hlinsku v neděli bojovali s tratí a s větrem Myšáci. Nejlépe se umístil Hugo Gross na druhém místě, ostatní děti skončily v první desítce.  Historický úspěch skiklubáků

V 60.ročníku  INTERSKIKRITÉRIA v Říčkách, prestižních mezinárodních závodech zvítězila v obřím slalomu  Katrin Kudělásková a 2. místo obsadil Standa Kovář.                 RKZ v Říčkách

V Říčkách jedeme první republikové závody  v sezoně. V obřáku vítězí Standa Kovář a Katrin je druhá. Velmi dobře jedou slalomy Dan Sobotka a Mates Gross a tlačí se do absolutní slalomové špičky. Ostatní děti bojují se střídavými úspěchy  a bojují srdnatě v soutěži týmů.Bojujeme o účast v republikových závodech

V Karlově děti na těžkém kopci bojovaly o účast v republikových závodech. Vynikající byli reprezentanti Standa Kovář a Katrin Kudělásková, kteří vyhráli slalom i obřák. Také ostatní děti jely skvěle a 18 jich postoupilo do republikových závodů.


Předvánoční atmosféra v Koutech

Soustředění v Koutech před vánoci patří ke skiklubácké tradici. Letos navíc žáci jeli první závody ve slalomu na Dolní Moravě a obří slalom v Koutech. Samozřejmě, že byla bedna i předvánoční oslavy.
První závody v SG   Říčky

Úvodní závod sezony patřil rychlostním disciplinám. V Říčkách se jely dva závody v SG. Děti se po roční pauze bez závodění rozkoukávaly a i přes to Standa Kovář a Kaťas Kudělásková brali medailová umístěníSlalomový rozjezd na Moninci

Na českém ledovci na Moninci jsme pořádně šlapali do slalomové přípravy. Letos čtyři dny i s předžáky a bylo to velice intenzivní a kvalitníPodzim na Pitztale

Tradiční trénink na ledovci absolvovaly všechny děti v září, říjnu i listopadu. Dnes již dobrého sjezdaře nevychováme bez podzimní lyžařské přípravy na ledovci. Pracovali jsme zejména na technice obřího slalomu. Trénink a počasí bylo super, otravovaly nás pouze covidová omezení.


Soustředění v Koutech

Poslední dny před školou trávíme na soustředění v Koutech nad Desnou. Hodně kola, tradičně žáci Praděd a malí horská etapa na Červenohorské sedlo, kondička, kolečkáče, trampolíny, divoké traily a celá řada dalších aktivit, které děti směřují mezi nejlepší lyžaře v republice. I v konci léta se nám vyhýbal déšť, takže super.


Hala Neuss - trénink Slalom

V srpnu opět na sněhu. Tentokrát pod střechou, v pro nás známém Neussu. Tvrdý čtyřdenní trénink slalomu, letos i s předžáky, kterým to šlo neuvěřitelně k duhu.


Šafránkův mlýn

Kondiční soustředění v Šafránkově mlýně v půlce prázdnin za účasti celého Skiklubu se vydařilo. Opět nám přálo počasí, děti trénovaly od rána do večera a nezapomněli jsme ani na Olympijské hry v Tokiu v jejichž duchu se nesla celotýdenní soutěž
Soustředění v Chorvatsku

Po roční pauze se opět podařily vodní lyže, konec června Stara Novalja a ostrov Pag byl náš. Letos silný motorák, děti létaly i ve trojicích, jízda na jedné lyži je už samozřejmost. K tomu kondička, paddly, kajak, plavání, trampolina
Zakončení sezony

Letošní lyžařská sezona byla plná tréninku ,ale bez závodů, Závodili pouze naši junioři, kteří se opět podíleli na vítězství brněnské Komety v soutěžích týmů. Přesto jsme se všichni  sešli v neděli 13.června na brněnské přehradě ke společnému zhodnocení sezony. Program obohatily dračí lodě, koupání, pinec a další aktivity. Letos děti dostaly krásné cyklistické dresy, ročenky a probrali jsme plán na příští sezonu.
 Letošní sezóna plná tréninku

Celou letošní sezonu poznamenala covidová pandemie. Svaz zrušil všechny žákovské závody, pouze reprezentanti si zazávodili v Itálii a Chorvatsku.  Ostatní děti využily příležitost trénovat ve středisku v Sankt Michalu v Rakousku. Našli jsme tam ideální tréninkové podmínky a paradoxně natrénovali v této sezoně velké objemy na lyžích. Také děti se ohromně zlepšily po technické stránce, ale zase kondička jim u  online výuky v domácím vězení hodně utekla. Videa z tréninku najdete v sekci videa


 

         

Naši reprezentanti

Naše děti, které si vybojovaly v loňské sezoně reprezentační dres, závodily na mezinárodních závodech v Itálii - Trofeo Topollino,  na známé sjezdovce nad Chorvatským Záhřebem, kde se jezdí světový pohár a v italském Abetone. Určitě se neztratily a dojížděli v obrovské konkurenci do 20. místa. Byla to pro ně obrovská zkušenost a jediné závody v této covidové sezoně. Katrin Kudělásková, Aneta Stračárová, Standa Kovář, Mattia Perissinotto a Kuba Hlavoň v Záhřebu         Bojujeme za děti a sport

Výzva

všem zainteresovaným a zodpovědným politikům, funkcionářům a veřejnosti

Současná situace nastavená v ČR směrem k dětem a mládeži je naprosto depresivní. V lyžařském sportu likviduje  jednu generaci dětí. Od března minulého roku jsou děti zavřené doma bez možnosti tréninku, na sníh se dostávají omezeně a za drahé peníze pouze v zahraničí.

Navíc, my trenéři vidíme, jak nám degenerují u mobilů a počítačů a jak jim odchází fyzická kondice bez pravidelného tréninku. To že jim chybí to nejdůležitější pro zdraví a všestranný rozvoj - pobyt a pohyb v přírodě a na zdravém vzduchu dnes ví každý.

Žákovský výběr ČR v alpském lyžování se před několika dny vrátil z neoficiálního MS žáků v italské Folgarii. České děti ostudu neudělaly, umisťovaly se v první třetině startovního pole, na nejlepší umístění logicky bez tréninku nedosáhly.

Ve Folgarii ze 16 zůčastněných států, ČR 6.místo v celkovém pořadí národů. A pozor, kromě ČR a SR mohou všude za promyšlených epidemiologických podmínek trénovat. Střediska umožňují trénink bez účasti veřejnosti na vybraných vlecích, lanovkách a sjezdovkách. FIS Covid pravidla jsou přísná a všichni je bez reptání dodržují. V Itálii žádný problém, usměvaví lidé, radost z toho, že mladí mohou sportovat.

A co dál v ČR? Kdo bojuje za český sport? Kde jsou schovaní funkcionáři NSA, žije ještě předseda ČOV a jeho aparát? Má vůbec někdo z této reprezentace zájem o to, aby mládežnický sport v ČR fungoval?

Vyzýváme všechny zainteresované, volené !! funkcionáře a papaláše, aby se ukázali, probrali z letargie a konečně začali hájit zájmy mladé generace sportovců.

Je čas bít na poplach, mládežnický sport se vám i nám v ČR rozpadá. Není možné, aby sport řídil ministr zdravotnictví.

Vyzýváme celou politickou reprezentaci, předsedu vlády, předsedy politických stran a všechny další zodpovědné orgány - Vytvořte i v této situaci podmínky pro sport dětí a mládeže, ukažte aspoň snahu, že jste schopni vytvořit základní podmínky pro zdravý vývoj dětí a mladé generace. Zatím stále máte šanci udělat něco i pro velkou část zdravé a mladé generace, dokud má ještě zájem sportovat.

Umožněte tak jako v jiných státech tréninkový proces pro zimní sporty. Pusťte mladé lyžaře na svahy, vytvořte jim podmínky pro trénink. Sportovní svazy na to čekají, mají zpracovány podrobné manuály bezpečnostních a epidemiologických opatření k tréninku.

Apelujeme na všechny, co tuto situaci mohou ovlivnit, nebraňte mladým sportovat, vytvářejte u nich svým konáním pozitivní myšlení, nežeňte je do depresí, za chvíli už bude pozdě a nikdo z vás už to nenapraví. Na výčitky pak již čas nebude.

Paedr. Jaroslav Bogdálek

trenér Ski klubu Victoria Brno,

předseda komise mládeže ÚAD SLČR


Nevzdáváme to

I v covid šílenství pokračujeme s dětmi v tréninku. Nejhorší by bylo rezignovat a nic nedělat. Proto alespoň starší žáci pokračují v tréninku na sněhu. Na Pitztale vynikající trénink obřího slalomu a v St. Michaelu zase trénink na tvrdých pistách. Nic v tomto období není důležitější než sport na zdravém vzduchu. Snad na to brzy přijdou i ti co jsou zalezlí ve svých stranických kancelářích a místo aktivního boje s pandemií uvěznili tisíce zdravých dětí v domácím vězení.
Říjen na Pitztale

I v podmínkách takřka karantény, jsme odtrénovali s žáky a předžáky maximum. Pobyt jsme si prodloužili o prázdniny, děti nemusely do školy, učily se online a pilně trénovaly. Potkaly se s Kristoferssenem i se Samkovou. Další tréninkový program bude pokračovat začátkem prosince opět asi na Pitztale.


První trénink na Pitztale

Na jaře nám Pitztal nevyšel, koncem září ale bylo vše jinak. Žáci i předžáci využili čtyři dny k rozježdění v dobrých sněhových podmínkách a zejména pracovali na technice. Doufáme, že se nám sezona rozjede a vydrží až do konce.


Skiklubáčtí reprezentanti na Passo Stelvio


Čtveřice našich dětí, Aneta, Katrin, Mattia a Standa se spolu s trenérem Jarkem zúčastnila týdenního zářijového soustředění reprezentačního soustředění v italském Passu Stelviu. Děti se v tréninku s nejlepšími českými žáky vůbec neztratily a ukázaly na začátku sezony velmi dobrou formu v obřím slalomu.


Krásný týden na soustředění v Koutech

Opět super podmínky na soustředění v Koutech. Všechny děti od myšáků až po žáky využilly výborné podmínky k tréninku. Nové trampolinové centrum nám hodně pomohlo, traily, Praděd, Dlouhé Stráně, kolečkáče kondička, prostě se opět makalo naplno.Opět kvalitní trénink slalomu v hale v Neussu

Vynikající podmínky pro trénink slalomu využili žáci v německém Neussu, Venku bylo 35 stupňů a v hale mrzlo, občas i sněžilo. Jezdili jsme ve dvou tratích s 29 dětmi , dvakrát dvě hodiny denně. Děti byly skvělé a jejich slalomová forma nasvědčuje, že opět budeme patřit k nejlepším.V Šafránkově mlýně se tvrdě makalo

Všechny věkové kategorie dětí se účastnily týdenního kondičního soustředění v Šafránkově mlýně nedaleko od Tišnova. Vyšlo nám super počasí, a všechny děti trénovaly nadoraz. Skiklubácké kondiční know how funguje, a děti jsou již v půlce prázdnin velmi dobře kondičně připraveni na start nové sezony. Samozřejmě nechyběla  táborová hra, tentokrát s indiánským nádechem a skutečnými indiány, atraktivní zejména pro ty nejmenší myšáky.Místo moře soustředění v Koutech na Vysočině

Letos jsme porušili tradici a místo do Chorvatska k moři jsme zamířili do útulného střediska v Koutech na Vysočině, kousek od Sázavy. Místo relaxu v moři, byla tvrdá makačka a na kondici dětí to bylo poznat. Kola, kolečkáče, trampoliny, běhání, posilování, trenažery, pinec to vše intenzivně od rána do večera.


Zakončení sezóny 19 - 20

Letošní zima byla krátká, ale pro skiklubáky velmi úspěšná. Stali jsme se nejlepším žákovským týmem v ČR a naši junioři a odchovanci se výraznou měrou podíleli na vítězství  dospěláckého týmu Komety v Českém poháru. Také předžáci a další malý lyžařský potěr z Viktorky se na bílých svazích neztratil. Nejlepšími závodníky Ski klubu se stali,  Monika Klegová, Tobik Nekuda, Lucka Čermáková, Jéňa Friml, Katrin Kudělásková, Staník Kovář, Aneta Stračárová a Oskar Klíma.

Opět na přehradě, opět po silném dešti, s koupáním, pokecem a občerstvením od Pepy. Letos super mikiny a také tradiční ročenka a hurá do další sezóny.Žáci vyhrávají na republikových závodech

Žáci byli velmi úspěšní v sérii RKZ závodů  v Peci p.Sněžkou, Koutech a Bílé. Vynikající individuální výkony předvedli takřka všichni . Ve svých kategoriích dominovali Standa Kovář, Katrin Kudělásková, Oskar Klíma, Mattia Perissinnoto, vynikající byli také Kuba Hlavoň, Aneta Stračárová, Lucka Hlavoňová, Terka Mikulíková a mladší žáci a žákyně. Po závodech na Bílé jsme suverénně převzali i vedení Českého poháru v týmech 

Na Dolní Moravě předžáci a v Hlinsku závodili Myšáci

Na Dolní Moravě pršelo, fučelo, občas vykouklo i sluníčko, přesto pista byla tvrdá a děti závodily jako divý. 

V sobotu se jel POH a v neděli přebor JMK. Na stupních se to červenalo našimi barvami a v přeboru JMK jsme převálcovali i domácí Komeťáky. 
Neobyčejně se dařilo Jéňovi Frimlovi, Lucce Čermákové, svůj standart si zajel vítězný Tobík Nekuda a překvapil i Davča Očkay.

Stejně se dařilo i našim nejmenším. Na nejvyšší bednu si vyskočil Gabča Chodák, vedle něj Vojta Valeš, těsně pod bednou byl Martin Cimmer.

Velká pochvala všem  


Vítězíme na UKZ v Karlově

Výbornou formu prokázali na závodech v Karlově Kaťas Kudělásková a Standa Kovář. 
Oba vyhráli s převahou  slalom i obří slalom. Na stupně vítězů se tlačí Anet Stračárová v Karlově 3. a 4. Ve slalomu byla tradičně dobrá i Terka Mikulíková a do desítky dojížděly i mladší holky, Lucky Očkayová a Krčková  a Viky Vlachová.

Adam Klíma mistr ČR v alpské kombinaci


Výborně rozjeli sezonu také naši junioři, kteří hostují v SKP Kometa a pomáhají jí s vedením v Českém poháru. Adam Klíma vyhrál ve Špindlu juniorské MČR v alpské kombinaci a mezi dospělými je vicemistrem ČR. Také noví junioři, Vendy, Sára a David začali mezi dospělými na závodech v Koutech úspěšně.


Úspěchy lyžařského trenéra Bogdálka: medaile, fair play i pokora

21.01.2020

Jeho otec Jaroslav patřil k nejlepším sjezdovým lyžařům 50. let, v roce 1956 se dokonce účastnil olympiády v Cortině. A stejnojmenný syn ho aspoň částečně následuje. Z pozice trenéra vede mladé naděje na Zimní olympiádě dětí a mládeže. Zatím nevynechal jediné mládežnické hry, a i v Karlovarském kraji sbírá úspěchy. Jihomoravský kraj získal hned první den v obřím slalomu dvě medaile.

"Dvě medaile, čtvrté místo, to je výborná statistika. Ve slalomu budeme chtít výsledky zopakovat," chválil Jaroslav Bogdálek. Jako první zazářila mladší žákyně Katrin Kudělásková. Hned její první jízda byla výborná, nestačila jen na jedinou soupeřku. Před druhým kolem ale rostla nervozita, napětí stoupalo s každou závodnicí na trati víc a víc. "Katrin vyhraje, věříme jí, má na to!" fandily jí kamarádky Viktorie Vlachová s Lucií Očkayovou.

Katrin nezaváhala ani ve druhém kole, převzala průběžné vedení a čekala už jen na poslední soupeřku, na Simonu Lachmannovou z Olomouckého kraje. Závodnice se spustila na trať, první polovinu zvládla perfektně, v té druhé však minula branku.

Konec jejích nadějí a velký smutek = triumf pro Katrin a velká radost. A nebo ne? Pod trenérem Bogdálkem se pěstuje nejen výkonnost, ale i fair play. Katrin okamžitě vyrazila za zdrcenou sokyní, aby ji povzbudila.

Bogdálek mohl být hrdý i na kluky. V kategorii mladších žáků získal Stanislav Kovář bronzovou medaili, ve starších zase Oskar Klíma obsadil čtvrtou pozici. A i oni překvapili. Navzdory úspěchům o sobě mluvili kriticky. "Nepovedlo se mi ani jedno kolo, chyb tam bylo spoustu," řekl Kovář.

"Druhé kolo se mi povedlo, škoda ztráty z první jízdy," dodal zkušenější Klíma. "Šance na medaili byla." A ještě bude. Jihomoravští lyžaři si věří i v dalších disciplínách. "Olympiáda je nádherná, děti to baví, a to je nejdůležitější," prohlásil trenér Bogdálek. "Navíc mě těší, že na každé olympiádě patříme k těm nejlepším, vidím, že má smysl pokračovat v nastolené práci."

Autor: Milan Huppert - člen programu Mladí novináři na ODM 2020


Úspěchy na olympiádě mládeže

Vynikající výsledky a výkony předvedly naše děti na ZODM 2020 v Karlovarském kraji. Sjezdaři závodili na Klínovci a naši žáci získali 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.  Zejména vítězství v týmovém závodě byla bomba, Náš tým suverénně prošel pavoukem a ve finále porazil favorizovanou Prahu 3 : 1.  Mezi nejúspěšnější závodníky olympiády patřila Katrin Kudělásková se dvěma zlatými a stříbrnou medailí, Standa Kovář získal 2 zlaté a bronz, Oskar Klíma zlatou a 4.místo, Terka Mikulíková zlato a 10.místo, Vikča Vlachová byla 6 ve slalomu a Robin Čermák devátý ve slalomu i obřáku. Neztratili se ani skikrosaři, kterým těsně unikl postup do finalové jízdy v týmovém závodě, mezi jednotlivci byla nejlepší Aňa Galvasová na 6 místě.


Předžáci závodili v Peci p.Sněžkou a v Koutech

Tento víkend jsme bojovali na dvou frontách. Výběr předžáků v Peci a ostatní v Koutech. V Peci ukázaly Lucka Čermáková/6. a 8./ s Natkou /10. a 12./, že patří do první desítky, Mates Gross / 2x sedmý/ a Jéňa /10. a 6./ děvčatům výborně sekundovali. Franta jim šlapal v druhém závodě na paty a Dan si bohužel v prvním závodě zranil koleno, tak držíme palce, ať se brzy uzdraví.

V Koutech exceloval Tobík Nekuda, který byl 2x na druhém místě a za ním Davča Očkay byl také v první desítce /7. a 10./. Děvčátka Sára / 9. a 12./ s Josefínou /10. a 9./ se prodraly do první desítky. Předžačky Klárka M. /10. A 11./ a Áďa L. /15. a 13./ také zabojovaly. Svůj křest na větších závodech měli kluci a holky z přípravky a nejlépe si vedl Jindra. Velmi se povedl nedělní trénink - skvělá pista, lehce nasněženo, dobře postavený obřák. Velká pochvala všem.


Naši žáci dominují na republikových závodech ve Špindlu

Vynikající výkony podávali v tomto týdnu Skiklubáci na RKZ ve Špindlu. 

Na ledových a těžkých tratích na Stohu byl vynikající Oskar Klíma, který vyhrál obřák a ve slalomu skončil třetí. Katrin Kudělásková byla druhá v obřáku a třetí ve slalomu a Standa Kovář vyhrál slalom, Aneta Stračárová dosáhla zatím životního výsledku ve slalomu kde byla čtvrtá, výborně zajela také Terka Mikulíková a Lucka Očkayová. 

V týmech po prvním RKZ držíme druhou příčku za SA Špindl


Žáci úspěšní v úvodních závodech sezony

První letošní závody odjeli žáci na Karolince a na Bílé. Ve slalomu dominovali naši kluci, kteří se seřadili v pořadí  Oskar, Mates, Kuba. Na bednu se dostala ještě Katrin a na Bílé v SG vyhrál Standa


Předžáci zahájili sezonu na Annabergu

Ačkoliv tomu nikdo moc nevěřil, na Annabergu byly tento víkend skvělé podmínky - tvrdá pista, sluníčko ....A k tomu se přidaly i úspěchy našich závodníků. Na bedně byl Mates, Lucka Č., Adriana, Tobík, David D., Josefína a Sofie. Je to dobrý příslib do nové sezóny


Začátek ledna patřil tréninku
v Lungau

Vynikající podmínky k tréninku našlo žákovské družstvo v rakouském St.Michal Lungau. Trénovali jsme intenzivně slalom i obřák a ke slovu přišlo i volné lyžování ve středisku Aineck.


Předvánoční soustředění a závody v Koutech

Týden před vánočními svátky se opět celý Ski klub potkal na sněhu v Koutech. Sněhové podmínky nebyly ideální, přesto mladší kategorie tvrdě trénovaly a žáci odjeli první závodní slalomy sezóny. Konkurence byla vynikající, stejně tak výkony našich žáků. Dvojnásobným vítězem se stal Standa Kovář, 2x na bedně stála Lucka Hlavoňová, Ze starších kluků byl na bedně Oskar Klíma, Mates Galvas a Mattia Perissinotto. Do desítky jse umístily Katrin Kudělásková, Vikča Vlachová, Lucka Očkayová, Terka Mikulíková, Aneta Stračárová, Nelča Špačková, z kluků pak Robin Čermák, David Skrušný. Další závody pak byly kvůli povětrnostním podmínkám zrušeny. I tak ale výsledky našich závodníků jsou obrovským příslibem do přicházející sezóny


Trénink na Moninci

Český ledovec nám v úvodu prosince posloužil k velmi kvalitnímu tréninku slalomu. Žáci si zvykali na umělý sníh a ladili poslední technické detaily svých jízd před úvodními závody sezóny.

Předžáci a myšáci trénovali v obřákových brankách a také se tradičně setkali s Pitztálníkem.Skutečné dárky pomáhají .................

Náš oslík i s vozíkem pomáhá v jižní Etiopii

V loňském roce jsme na předvánočním soustředění v Koutech vybrali společně s dětmi 7 000 Kč, které jsme v rámci charitativní akce Člověka v tísni věnovali na koupi oslíka s povozem v jižní Etiopii. A jak vidíte na fotografii, funguje to a oslík již vesele maká. Se svým novým majitelem panem Terefe může jezdit na trh a pomáhat lidem převážet nákupy a materiál. Vydělá si v přepočtu 250 Kč, což je dost pro celou rodinu, která již nemusí trpět hladem.

Tak co letos, pro jaký dárek se rozhodneme? Máte nějaký tip?


Pitztálník odměnil krásným počasím ty nejmenší.


Listopadový Pitztal pro přípravku a Myšáky byl skvělý. 

Pitztálník se konečně nechal uplatit sladkostmi a po krásně upravených sjezdovkách a za slunečného počasí děti tvrdě trénovaly a den ode dne se zlepšovaly. 

Je to skvělá předzvěst pro závodní sezónu.


Listopadový Pitztal - žáci a předžáci

Soustředění bylo ve znamení neobyčejné sněhové nadílky. 

Pitztálník každý den seslal pořádnou peřinu sněhu, nikdo ze závodníků se nenechal odradit a naopak v hlubočáku si to všichni pořádně užili.
V pátek nejezdily vleky a úžasně vybavená tělocvična se pro nás stala útočištěm na celé odpoledne. 

Týdenní trénink byl super a všichni se posunuli zase o krok vpřed.   

Skiklub Victoria Brno odstartoval třicátou sezónu

Po společenské stránce se nám skvěle vydařil start do 30. skiklubácké sezóny. V sále u Kozáků to tepalo do brzkých ranních hodin. Rodiče, závodníci, trenéři a všichni, kteří se zapojili do činnosti Skiklubu v uplynulých třiceti letech se výborně bavili. Přispěla k tomu i kapela The Glass Onion a módní přehlídka modelů skiklubáckého oblečení za třicet let, pod názvem "Tak šel čas". Doufáme, že start na sněhu bude stejně skvělý. Díky všem co nás přišli podpořit.

Říjen na Pitztale

Říjen 2019

Pokračujeme v intenzivním tréninku na novou sezonu.
Říjnový Pitztal jsme věnovali tréninku GS . Výkony dětí vůbec nebyly špatné. 
I v obřáku se budeme tlačit na stupně vítězů.Velmi dobře se rozjíždí i mladší kategorie předžáků a přípravky.
Náročný tréninkový program pokračuje i po lyžování tréninkem na suchu a samozřejmě také studiem.


Opět na sněhu

Září 2019

V posledních zářijových dnech jsme zahájili trénink na sněhu v našem tréninkové středisku na Pitzale.

Přes třicet žáků, juniorů a ředžáků využilo dobré povětrnostní podmínky ke kvalitnímu rozježdění
a pilování individuální techniky


Zakončení sezony 2018 - 2019

Super počasí, velká účast, krásné prostředí na brněnské přehradě to byly hlavní znaky letošního zakončení sezony. Tvrdě jsme pracovali i na posézonním soustředění na Pitztale. S dětmi jsme přecházeli na trochu jinou, progresivní techniku v přechodové fázi oblouku.Výsledky předčily naše očekávání, děti skočily hodně dopředu a už se těšíme na závody.

Pitztalem končíme sezonu na sněhu, do repre výběru se nominovali Katrin Kudělásková, Staník Kovář, Kuba Hlavoň a Oski Klíma a ti si dají ještě 5 dní na Stubai.


Dotace 2020

V roce 2020 získal Ski klub Victoria Brno na sportovní činnost dětí dotaci 70 000,-  +  240 000,- Kč z MMB